Transport zwłok

Czasy pandemii z całą pewnością są wyjątkowe. Właśnie w takich czasach żyjemy i widzimy jak pandemia wpływa na otaczającą nas rzeczywistość. Wiele osób straciło pracę i nie może znaleźć innego zatrudnienia. Zresztą trudno o nową pracę jeżeli specjalizujemy się w jakiejś branży, która aktualnie nie może funkcjonować z powodu pandemii.

Covid wpłynął niekorzystnie na wiele branż, ale też sprawił, iż niektóre branże bardziej się rozwinęły. Dzisiaj ludzie po prostu mają inne potrzeby. Okazało się, że nie musimy chodzić do restauracji czy barów i tak naprawdę wcale nam to aż tak bardzo nie przeszkadza. Częściej gotujemy sami w domu i mamy też możliwość zamówienia czegoś z dowozem. Piwo możemy wypić w domu i okazuje się, że na alkohol wydajemy o wiele mniej pieniędzy.

Gastronomia to branża, która z jednej strony zyskała, a z drugiej straciła. Te lokale gastronomiczne, które nie dały możliwości zamówienia posiłków z dowozem z całą pewnością straciły. Nie poradziły sobie również takie restauracje, które znane były z bardzo wysokich cen. Dobrze natomiast radzą sobie te lokale, które oferują dobre i tanie jedzenie z dowozem do domu. Z takich firm korzystamy bowiem dzisiaj bardzo chętnie i często.

W dobie pandemii bardzo rozwinąło się również międzynarodowe sprowadzanie zwłok. Ludzie bowiem umierają w różnych krajach, a ich rodziny chcą ich pochować blisko siebie. Z powodu wirusa niestety umiera więcej ludzi niż wcześniej, więc nic dziwnego, że przewóz zwłok z zagranicy jest dzisiaj bardziej potrzebny. Firmy świadczące tego typu usługę z całą pewnością nie narzekają na brak pracy. Często też cena za ich usługę znacznie wzrosła, ponieważ firma musi przecież odpowiednio przygotować się do przewozu osoby z koronawirusem. Zakłady pogrzebowe oczywiście też dobrze radzą sobie finansowo. Każdego dnia słyszymy, że umierają kolejne osoby, ale nie słyszymy tego, że ceny za usługę zakładu pogrzebowego są niższe niż przed pandemią.

Pandemia pokazała, że niektóre branże nie są nam potrzebne, a bez niektórych nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Niestety smutne jest to, że wydaje się, że dzisiaj najwięcej zarabia się na śmierci ludzi. To przecież firmy zajmujące się przewozem zwłok bądź ostatnim pożegnaniem mają dzisiaj najwięcej zleceń. Jednak chcemy korzystać z ich usług, ponieważ po prostu są nam one potrzebne. Jeśli pandemia, to nie wszystkie branże powrócą na rynek. Niektóre znikną całkowicie, ponieważ nie będzie na nie po prostu zapotrzebowania. Czas zresztą pokaże co będzie dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *