TEN dzień – planowanie ślubu

Planując ślub, każda młoda para powinna rozpocząć od zastanowienia się jaki rodzaj uroczystości im odpowiada. Do wyboru mają skromne przyjęcie weselne lub wystawne wesele. Rodzaj przyjęcia zależy w głównej mierze od tego, jaką kwotą środków dysponuje młoda para. Jeżeli mogą pozwolić sobie na wydanie większej kwoty środków to zazwyczaj decydują się na wystawną uroczystość.
Aby odpowiednio zaplanować uroczystość należy przede wszystkim sporządzić listę weselną. Powinny znaleźć się na niej najważniejsze kwestie do załatwienia i terminy w jakim należałoby je dopełnić.
Na listę weselną składają się przede wszystkim:

  •  miejsce zawarcia ślubu
  • miejsce weselaoprawa muzyczna
  • stroje Państwa młodych
  • kwiaty
  • dopełnienie niezbędnych formalności
  • zaproszenia
  • fotografia i video
  • transport
  • miesiąc miodowy.

Mając przygotowaną listę zadań weselnych można przystąpić do jej realizacji. Na sam początek należy określić liczbę gości weselnych, których chcemy zaprosić. Od tej liczby zależy bowiem to, jakiej wielkości salę weselną powinniśmy zarezerwować. Decydują się na dużą liczbę gości należ liczyć się z tym, że termin oczekiwania na salę weselną może wynosić nawet dwa lata. Jest to spowodowane tym, że duże sale weselne cieszą się dużym powodzeniem, przez co ich dostępność jest mniejsza. Ma to również swoje dobre strony. Tak długi czas oczekiwania na dostępność sali pozwala na spokojnie zorganizować wszystkie pozostałe kwestie związane z uroczystością.
Po dokonaniu wyboru w kwestii sali weselnej zazwyczaj należy wpłacić zadatek. Zabezpiecza to obydwie strony przed wycofaniem się z zawartej umowy. Po wyborze sali weselnej można zastanowić się nad doborem oprawy muzycznej. Do wyboru mamy wiele zespołów muzycznych. Przed pojęciem decyzji najlepiej jest przesłuchać próbki muzyki, którą dany zespół proponuje. Sala weselna i orkiestra stanowią najważniejsze elementy wesela.

Wiele par młodych decyduje się jednak na skromniejszą formę uroczystości. Nie kierują się w tym przypadku brakiem środków finansowych. Wolą zorganizować skromniejszą uroczystość, w której udział wezmą tylko najbliższe osoby. Po uroczystości natomiast decydują się na kosztowny wyjazd.
W ostatnim czasie duża popularnością cieszy się ślub w Krakowie. Młoda para decyduje się na zorganizowanie ślubu w Krakowie, a zaraz po skromnej uroczystości mają przeprowadzaną sesję ślubną w Krakowskich plenerach.

Niejedna panna młoda decyduje się na zakup sukni ślubnej w Krakowie. Suknie ślubne stanowią dla przyszłych pań młodych jeden z najważniejszych elementów całej uroczystości. Dlatego też jej wybór jest tak istotny. Jednym ze znanych i chwalonych salonów mody ślubnej jest Fulara & Żywczyk. W salonie mody ślubnej oprócz sukni ślubnej panny młode mogą dokonać wielu innych zakupów. Między innymi mogą zakupić dodatki takie jak buty, biżuteria czy ozdoby do włosów. W salonie mody ślubnej również pan młody odnajdzie coś dla siebie. Poza możliwością zakupu stroju, może zakupić dodatki takie jak buty czy krawat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *