Taśmy i profile aluminiowe LED w łazience: pomysły i porady

Szukasz ciekawego pomysłu na oświetlenie łazienki? Postaw na nowoczesne ledy! Nie tylko są energooszczędne i trwałe, ale również dają rozbudowane możliwości aranżacji wnętrz światłem. Wśród dostępnych artykułów ledowych w łazience świetnie sprawdzają się taśmy LED w połączeniu z dopasowanymi do nich profilami. Jak je wykorzystać? Oto nasze propozycje!

Oświetlenie ledowe w łazience

Wybór odpowiedniego oświetlenia do łazienki ma bardzo duże znaczenie, ponieważ powinno ono spełniać tam kilka ważnych funkcji.

Przede wszystkim powinno być funkcjonalne, czyli pozwalać na uzyskanie praktycznego podświetlenia wszystkich kluczowych miejsc. Także powinno być dekoracyjne, czyli nadawać wnętrzu atrakcyjny wygląd i wpisywać się w jego aranżację. Ponadto dobre oświetlenie łazienkowe musi być odporne na wilgoć, która pojawia się w tym pomieszczeniu.

W roli oświetlenia łazienkowego doskonale może sprawdzić się oświetlenie LED. Wśród dostępnych wariantów znajdują się taśmy i LED profile aluminiowe. Dzięki nim można tworzyć praktyczne i ozdobne oświetlenie liniowe na różnych nawierzchniach, co daje niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Taśmy i profile LED do łazienki – zastosowanie

Za pomocą materiałów oświetleniowych jak taśmy i profile aluminiowe do LED można uzyskać atrakcyjny efekt w łazience, aby korzystać z niej komfortowo każdego dnia.

Przykładowe zastosowanie oświetlenia liniowego LED w łazience:

– Oświetlenie sufitu – profil do taśm LED może być zamontowany w suficie podwieszanym lub zwykłym suficie, aby uzyskać dekoracyjny efekt oświetlenia całego wnętrza.
– Oświetlenie ścian – za pomocą hermetycznych profili do taśm LED można uzyskać niebanalny efekt oświetlenia ścian. Taśmy LED dają wtedy wrażenie świetlnych linii przebiegających przez ściany w pomieszczeniu.
– Oświetlenie podłogi – podobny efekt można uzyskać także za pomocą profili montowanych w podłodze.
– Oświetlenie lustra – taśma LED może być zastosowana także do oświetlenia lustra. Można zamontować taśmę za lustrem, aby uzyskać ciekawy efekt aury.
– Oświetlenie mebli – profile aluminiowe do LED bardzo dobrze nadają się również do wykonania oświetlenia mebli. Można zamontować je zarówno na zewnątrz mebli, jak i wewnątrz nich, aby łatwiej sprawdzać zawartość szafek, szuflad.

Jakie profile do taśm LED wybrać do łazienki?

Dobierając profile aluminiowe LED do łazienki, należy pamiętać o tym, żeby były one hermetyczne w miejscach, w których narażone są one na zachlapanie wodą. Dzięki temu zapewniają skuteczną ochronę przed pojawieniem się jakichkolwiek zwarć i korodowaniem elementów metalowych.

Szeroka gama kolorów i kształtów profili ledowych pozwala na indywidualne dopasowanie ich do miejsca montażu, więc można puścić wodze wyobraźni i stworzyć w łazience taką aranżację, która będzie wyglądała nie tylko efektownie, ale również będzie użyteczna podczas korzystania z tego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *