Siatki bezpieczeństwa w pracach wysokościowych

praca na wysokości

Praca na wysokości należy do jednej z najbardziej specyficznych. I co za tym idzie, wymaga też specjalistycznego zabezpieczenia. A formą takiego zabezpieczenia są specjalne siatki bezpieczeństwa.
Siatki, o których mowa, powstają zawsze w oparciu o najwyższe normy. Bo tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma miejsca na kompromisy.

Siatka ma być niezawodna i gwarantować ochronę w tak specyficznych warunkach, jak właśnie praca na wysokości. A żeby taka właśnie była, powstaje ona w technologii bezwęzłowej. Dzięki temu podczas kontaktu z siatką, na ciało nie zostaje przeniesione gwałtowne obciążenie. Co to oznacza w praktyce? Że siatka nie tylko chroni przed upadkiem, ale wyhamowując ciało po woli, minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. W ten sposób siatki bezpieczeństwa sprawiają, że spadające osoby rzadko wychodzą z opresji z jakimś złamaniem, zwichnięciem, czy innym urazem.

Mówiąc o siatkach bezpieczeństwa nie sposób nie powiedzieć również o możliwościach ich zastosowania. Ze względu na swoją specyfikę, mogą one być bez problemu stosowane zarówno w pracach budowlanych, jak i remontowych. I, co równie ważne, są one świetną alternatywą dla ciężkich i niewygodnych rusztowań. Takie siatki są o wiele prostsze w transporcie i montażu, no i są tańsze, niż wspomniane już rusztowania. Ważną zaletą siatek, o której też trzeba wspomnieć, jest ich szeroki wybór. Na rynku znaleźć można zarówno siatki o grubych oczkach, jak i siatki o oczkach bardzo drobnych.

O ile pierwsze służą przede wszystkim ochronie ludzie, o tyle te drugie zabezpieczają drobne przedmioty. Spokojnie więc można wykorzystywać je chociażby do zabezpieczenia elewacji, czy hal produkcyjnych. Profesjonalne siatki to rozwiązania, które nie bez powodu cieszą się popularnością. Ergonomiczne, ekonomiczne i naprawdę skuteczne – znajdują coraz częściej zastosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *