Poszczególne etapy budowy domu

wyburzanie budynków kraków

Postawienie nowej konstrukcji budowlanej wiąże się z szeregiem prac, które swoją specyfiką znacznie różnią się między sobą. Obecnie widoczna jest znacząca profesjonalizacja i idąca za nią specjalizacja w obrębie działalności budowlanej. Powszechnie występuje zjawisko, polegające na tym, że za poszczególne etapy prac odpowiadają różne firmy.

Czasami zdarza się, że zakupiony teren przeznaczony pod nową inwestycję posiada już zabudowania, których trzeba się pozbyć. Może to znacznie zmienić końcowy zysk z budowy. Wyburzanie budynków jest wszak kosztowne i zazwyczaj rodzi dodatkowe problemy. Często jednak lokalizacja i działka budowlana jest tak atrakcyjna, że warto podjąć się tego ryzyka.

POLECAMY: usługi budowlana, rozbiórka, wyburzanie Kraków – Wykopy.LITBUD.pl

Kiedy działka jest już pusta, a tkwiące w ziemi stare fundamenty już usunięte można rozpocząć prace. Ich pierwszy etap polega na przygotowaniu placu budowy. Wiąże się to nie tylko z budową odpowiednich dróg dojazdowych, które ułatwią dostanie się tam ciężkich pojazdów, ale też z dostarczeniem energii elektrycznej potrzebnej do pracy wielu urządzeń oraz wody, bez której ciężko sobie wyobrazić prace budowlane.

Kolejnym etapem jest wykonanie wykopu pod fundamenty. Musi on spełniać wymogi wyznaczone przez ekspertyzy geologiczne. Jeśli fundamenty skonstruowane na miękkim gruncie nie będą wystarczająco głębokie może to doprowadzić do pękania ścian i budynek z czasem będzie się przekrzywiać, stając się co najwyżej lokalną atrakcją, a nie miejscem zdatnym do zamieszkania. Roboty ziemne polegają też na doprowadzeniu przyłączy infrastrukturalnych, w tym wody i kanalizacji, które w większości przypadków ze względów bezpieczeństwa prowadzone są pod powierzchnią.

Zasadniczy etap to postawienie ścian i stropów, oraz nakrycie konstrukcji dachem. Wtedy dopiero dom nabiera swoich kształtów. Łączy się to też ze wstawieniem ważnych elementów ruchomych, takich jak drzwi i okna.

Po stworzeniu zrębu konstrukcji można przejść do etapu wykończenia, czyli uczynienia budynku zdatnym do zamieszkania. W pierwszej kolejności należy zamontować kable doprowadzające elektryczność. Następnie zamontować kaloryfery. Po takim przygotowaniu można zabrać się za układanie podłóg, malowanie ścian i budowę takich pomieszczeń jak łazienka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *