Pościel dla niemowlaka. Jak wybierać?

pościel dziecięca

Kołdra i poduszka do łóżeczka to najważniejsza rzecz, dzięki której maluszek będzie miał szansę na spokojny i wygodny sen. Rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, by zapewnić dziecku maksymalny poziom komfortu, ponieważ na tym wczesnym etapie to łóżko jest miejscem, którym dziecko spędza lwią część całej doby.

Miękkość i delikatność to tylko jedna strona medalu. Tak naprawdę trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, poszukując idealnej pościeli. Jaka kołdra dla niemowlaka i jaka poduszka spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych dzieci?

Musi być wygodnie i miękko

Malutkie dziecko nie będzie w stanie wypowiedzieć na głos swoich zastrzeżeń i jasno określić, co jest nie tak. To rodzice muszą zadbać o wszystko, dostarczając dziecku najwyższą jakość. Kołdra puchowa to świetna propozycja na sezon jesienno-zimowy. Doskonale ogrzewa, a jednocześnie jest niezwykle miękka. To bardzo ważne dla delikatnej skóry malucha. Trzeba mieć jednak na względzie fakt, że kaczy puch może uczulać. Jeżeli dzieciątko jest alergikiem, to znacznie lepszym pomysłem będą kołdry bambusowe lub kukurydziane. W obu przypadkach mamy do czynienia z kołderkami niezwykle lekkimi, aczkolwiek z dosyć wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi. Nie uczulają i w żaden sposób nie podrażniają dziecięcej skóry.

Bez zbędnych dodatków

Kołdra i poduszka do łóżeczka to stałe elementy codzienności malucha. Korzysta się z nich bezustannie. Większość producentów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tego rodzaju akcesoria nie powinny być wyposażone w żadne dodatkowe elementy. Warto jednak zwracać uwagę na ten aspekt i nie decydować się na zestawy z guzikami czy zdobieniami, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla małego dziecka. Kołdra dla niemowlaka z błyskawicznym zamkiem to dobry pomysł.

Jest praktycznym rozwiązaniem, a zamek ukryty pod warstwą materiału nie stanowi żadnego zagrożenia. Warto skusić się na pościel naturalną, ponieważ nie podrażnia skóry i zapewnia najwyższą jakość, co oczywiście przekłada się na poziom komfortu dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *