Korzyści wynikające z najmu szalunków wykopowych

Realizacja każdej inwestycji budowlanej wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań zabezpieczających wykonane w jej trakcie wykopy. Od strony formalnej można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą kupionych lub wynajętych szalunków wykopowych. Biorąc pod uwagę ponoszone z tego tytułu wydatki, dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wybór opcji wynajmu. Jakie korzyści ona ze sobą niesie?

Cena mówi wszystko!

Od strony ekonomicznej, najmowane zabezpieczenie wykopów jest dużo bardziej opłacalne niż jego zakupiony odpowiednik. Co ciekawe, wynajem szalunku może być nawet kilkukrotnie tańszy, aniżeli jego zakup. Zwłaszcza, że znaczna część firm wypożyczających tego typu rozwiązania, udostępnia je klientowi nawet na trzydzieści dni. Jest to wystarczająco dużo, by móc wykonać całość prac, uzyskać strukturę betonową o odpowiedniej twardości i rozmontować szalunek, przekazując go „na ręce” właściciela.

Sposób wykończenia betonowej struktury

Wynajęty szalunek wykopowy to idealne rozwiązanie dla tych inwestorów, dla których wykończenie powierzchni betonowej nie jest aż tak ważne. Zastosowanie szalunków przestawnych co prawda wpływa na spadek jakości wykończenia powierzchni betonowej, ale też znacznie skraca czas realizacji inwestycji, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku takich struktur jak fundamenty. W przypadku konieczności dokładniejszej obróbki wybranej powierzchni, warto skorzystać z rozwiązań dedykowanych. Zapewniają one większą dokładność betonowej struktury i jednocześnie gwarantują jej efektywniejsze wykończenie.

O czym pamiętać, wybierając firmę oferującą szalunki?

Nowoczesne budownictwo wymaga zastosowania rozwiązań kompleksowych i profesjonalnych. I właśnie dlatego firmy oferujące zabezpieczanie wykopów powinny:

– mieć doświadczenie w branży budowlanej, dzięki któremu mogą one dostosować jakość produktu do oczekiwań inwestora,
– oferować kompleksowe zabezpieczenia wykopów, w ramach których udostępnione zostaną wszystkie niezbędne elementy (najczęściej drewniane),
– konsultować charakter zabezpieczeń z inwestorem, biorąc pod uwagę np. specyfikę wykonywanych prac,
– posiadać dobre opinie, zwłaszcza ze strony osób decydujących się na realizację określonych inwestycji budowlanych.

Słów kilka o logistyce

Zabezpieczając wykopy za pomocą szalunków drewnianych, warto zwrócić uwagę na wynikający z tego faktu aspekt logistyczny. Kupując stosowne zabezpieczenia, należy zadbać o ich odpowiednie przechowywanie, co oczywiście wiąże się z koniecznością zaangażowania sporej przestrzeni użytkowej. Inwestorzy, którzy decydują się na ich wynajęcie, nie muszą wcale dbać o tą przestrzeń. Wręcz przeciwnie – po zakończeniu wszystkich prac, odstawiają oni cały sprzęt na ręce jego właściciela.

Podsumowując, wynajęcie szalunków zabezpieczających wykopy jest bardzo korzystnym finansowo rozwiązaniem. Sprawdza się ono zwłaszcza wtedy, gdy wszelkie prace realizowane są w sposób sporadyczny. Przy dużych i zaawansowanych inwestycjach konieczny będzie zakup odpowiednich instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *