Jak przygotować woreczki z lawendą?

Zbliżający się wielkimi krokami okres zimowy zachęca nas do przeprowadzenia porządków w szafach. Musimy wyciągnąć z nich całą letnią odzież i schować ją do piwnicy bądź garażu, aby zrobić miejsce na grubsze płaszcze, kożuchy i ciepłe swetry.

Sprzątanie garderoby może być też dla nas pretekstem do zadbania o jej wnętrze – powinniśmy nie tylko dokładnie umyć i odkurzyć z zanieczyszczeń wszystkie szafki, ale też umieścić w nich aromatyczne woreczki lawendowe. Przygotujemy je własnoręcznie i to w przeciągu kilkunastu minut!

Do przygotowania lawendowych woreczków możemy wykorzystać stare ubrania. Robiąc dogłębne porządki w szafach, na pewno znajdziemy w nich przynajmniej kilka takich bluzek, których nie mieliśmy na sobie już od paru ładnych lat. Wytnijmy z nich równe kwadratowe kawałki materiałów i obwiążmy je wstążką lub sznurkiem w taki sposób, aby utworzyć z nich małe woreczki. Ich wielkość może być zupełnie dowolna – im większe woreczki zrobimy, tym więcej lawendy będziemy mogli w nich umieścić. Następnie musimy tylko wypełnić je suszem, który kupimy we wszystkich sklepach zielarskich oraz na licznych aukcjach internetowych. Tam też możemy zdobyć gotowe woreczki na lawendę, jeśli nie mamy ochoty na ich samodzielne przygotowywanie. Wypełnione lawendą woreczki doskonale sprawdzają się w garderobach, szafach z ubraniami oraz bieliźniarkach.

Skutecznie chronią odzież przed molami i nadają jej bardzo przyjemnego aromatu. A skoro możemy je utworzyć samodzielnie i to w przeciągu kwadransa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie je wyprodukować.

Posted in DOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *