Czego szuka klient? Wysokiej jakości na lata

W ostatnich dekadach w sztuce kamieniarskiej wprowadzono nowe rozwiązania, które pozwoliły dostosować projekty nagrobków nawet do najbardziej unikalnych preferencji klientów. Nagrobki łączące takie materiały jak granit, marmur czy kompozyt ze szkłem możliwe dzięki nowym technologiom obróbki materiału pozwalają uzyskać wyjątkowe, precyzyjne i spersonalizowane wzory zarówno w stylistyce klasycznej, jak i nowoczesnej.
Dwoma najważniejszymi aspektami, które klienci najczęściej biorą pod uwagę podczas wyboru nagrobka są jakość i estetyka. Oba elementy bezpośrednio na siebie oddziałują, jako że typ surowca decyduje o zakresie możliwych technik obróbki, a zatem wpływa na kształt, precyzję i tym samym projekt wizualny. Niektóre pomysły można zrealizować przy wykorzystaniu tylko jednego typu materiału w zależności od wielości detali, zasobów czasowych i budżet. Doświadczeni doradcy potrafią odpowiednio dopasować surowiec do oczekiwań klienta. Jest wiele możliwości
Estetyka jest niezwykle ważna, bo decyduje o personalizacji nagrobka, który na trwałe staje się symbolem więzi łączących ludzi i generuje ogrom emocji zarówno podczas obrzędów towarzyszących pochówkowi, jak i w kolejnych latach. Niemal każdy zakład kamieniarski posiada w swojej ofercie galerię dotychczasowych realizacji, która pozwala podjąć decyzję dotyczącą preferowanej estetyki. Klient oczekuje szerokiego wachlarza wizualizacji, kiedy przegląda zrealizowane dotychczas nagrobki (Kraków KAMSO) specjalizuje się nie tylko w artystycznych, ale i klasycznych wzorach.
Należy zaznaczyć, że jakość stawiana jest przez klientów na równi z estetyką. Materiał musi być trwały, aby mógł przetrwać dekady w różnych warunkach atmosferycznych i bez dodatkowej konserwacji. Do tworzenia nagrobków najczęściej używa się piaskowca, granitu, marmuru lub kompozytów kwarcowych.
Piaskowiec to kamień relatywnie miękki i łatwy w obróbce, ale nie dorównujący trwałością granitowi ze względu na podatność na korozję. To idealny materiał do tworzenia rzeźb, gdyż pozwala na szybkie modelowanie i kształtowanie pożądanych form.
Granit jest twardy i odporny na ścieranie i różnice temperatur. Jego powierzchnia może być polerowana na gładko, co dodatkowo wpływa na łatwość w utrzymania go w czystości. Zakres barw granitu to szarości, biele a nawet zielenie i czerwienie.
Marmur to kamień niezwykle twardy a jego trwałość podobna jest do trwałości granitu. Marmur ceniony jest za swoje niezwykłe walory estetyczne: jest okazały, wytworny i elegancki. Jednakże wymaga pewnych dodatkowych działań pielęgnacyjnych podczas użytkowania.
Kompozyt kwarcowy to materiał produkowany na bazie kwarców naturalnych oraz żywic i pigmentów. Charakteryzuje się jednolitym kolorem oraz szeroką gamą kolorów do wyboru, co odróżnia go od kamienia naturalnego. Jego zaletą jest trwałość, wytrzymałość i cena.
Choć technologia obróbki materiałów do nagrobków rozwinęła się w ostatnich latach ogromnie, klienci nierzadko skłaniają się ku tradycyjnemu rzemiosłu, decydując się na nagrobek z rzeźbą. Wiele zakładów współpracuje z artystami rzeźbiarzami, których doświadczenie, wrażliwość estetyczna i umiejętności pozwalają na wykonanie wyjątkowych dzieł, które potrafią sprostać nawet najbardziej oryginalnym wymaganiom. Proces tworzenia rzeźby przebiega w konsultacji z klientem: od przekazania informacji na temat oczekiwanego efektu, przez akceptację szkiców artysty, po dokumentację kolejnych etapów tworzenia rzeźby. Wiele pracowni posiada również gotowe wzory rzeźb trójwymiarowych i płaskorzeźb, co pozwala ułatwić proces decyzyjny.

Posted in DOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *