A Ty? Jakie ozdoby na biurko preferujesz?

Czy jesteś typem osoby, która aby skupić się na pracy, potrzebuje niczym niezakłóconej przestrzeni na nieskazitelnie czystym biurku?

Czy jedynymi ornamentami Twojego miejsca pracy jest zestaw perfekcyjnie naostrzonych ołówków, podręczny bloczek karteczek do sporządzania pilnych notatek, pudełeczko ze zszywkami oraz szkło monitora?

Czy może wolisz udekorować swoją przestrzeń tak, by była bardziej przyjazna i zachęcała do spędzania w niej długich etatowych godzin?

W czasach, kiedy praca zajmuje człowiekowi znaczną część dnia, miesiąca, życia, coraz częściej obserwuje się tendencję do umilania sobie przestrzeni roboczej poprzez całą gamę bibelotów, które czynią biurową przestrzeń nieco bardziej spersonalizowaną, przytulną – trochę jak w domu.

A jest naprawdę z czego wybierać.

Dekoracje na biurko to nie tylko ramka ze zdjęciem partnera, partnerki czy dzieci, figurka – pamiątka z podróży, magnesik, wyszukany osobisty kubek z poranną kawą, komplet kolorowych karteczek albo fikuśne kolorowe spinacze o kształcie motylka czy serduszka. To również nieco bardziej eleganckie formy, towary z wyżej półki estetycznej, takie jak szkła powiększające w ozdobnych obudowach, cieszące oko, bogato dekorowane nożyki albo szklane kule z zatopionymi pęcherzykami powietrza czy kolorowymi smugami, układającymi się w najróżniejsze formy mandali czy meduzy w całej swej okazałości.

Ozdoby na biurko bez wątpienia umilają przestrzeń wizualnie, zwłaszcza, gdy jesteś osobą ceniącą sobie, poza praktycznością, również estetyczne walory przedmiotów, którymi się otaczasz.
Jednocześnie tego typu dekoracje spełniają swoje małe role w biurowym życiu. Szkła powiększające do dziś używane są przecież przez jubilerów, czy muzealników, nożyki do papieru są niezastąpione przy ekspresowym rozcinaniu korespondencji przez niejedną asystentkę biura, a szklane kule idealnie nadają się jako przyciski do papieru lub jako punkty, na które można na chwilę przenieść wzrok zmęczony długimi godzinami ślęczenia nad skomplikowanymi projektami i wpatrywania się w ekran monitora.

To, jakie znaczenie nadajesz przedmiotom, którymi się otaczasz, zarówno w zaciszu domowego ogniska, jak i w przestrzeni biurowej, świadczy o Twojej wrażliwości i kreatywności.

Wybór jest ogromny, ale jednocześnie… ograniczony, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która łatwo się rozprasza w toczeniu dużej ilości przedmiotów. Czasem warto zdecydować się na jeden, konkretny, ale subtelny dekor, typu szkło powiększające czy szklany przycisk do papieru.

Posted in DOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *