Spływy kajakowe rzeki

 Pilica – największy lewy dopływ Wisły. Źródła na płd-zach od miejscowości Pilica na wysokości 346 m.n.pm. Długość rzeki 326 km. Powierzchnia dorzecza 9245 km2. Niezwykle malowniczy szlak położony niedaleko aglomeracji śląskiej. Rzeka stosunkowo czysta, nieznaczne bystrza, łachy piaszczyste, nieco kręte koryto. Szlak polecany dla początkujących kajakarzy.
Odra – płynie przez Czechy, Polskę i Niemcy. Odra swoje źródło ma w Górach Odrzańskich na wysokości 632 m n.p.m.. Płynie przez Bramę Morawską, później przez Śląsk. W górnym biegu na krótkim odcinku jest rzeką graniczną między Polską a Czechami, a w dolnym – od ujścia Nysy Łużyckiej stanowi granicę między Polską i Niemcami. 
Kanał Gliwicki – jeden z ciekawszych szlaków wodnych ze względu na to , iż jest to najnowocześniejszy szlak wodny w Polsce. Krajobraz pomimo wyrównanych brzegów jest w miarę urozmaicony. Przepływa się przez łaki, pola uprawne , duże kompleksy leśne jak również przez obiekty przemysłowe.  Woda w kanałe z roku na rok uzyskuje lepsza klasę .W kanałe na powrót zadomowiły się płocie, karpie, okonie a w niektórych odcinkach nawet raki.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedsiębiorstwo Turystyczno-Rekreacyjne Kajnar